Monkey Shoulder 0,7 l 40%

Monkey Shoulder 0,7 l 0,7l 40%

29,04 €

Tešíte sa na svoju objednávku? Dodáme Vám ju najneskôr do 2 dní po objednaní. A to bez expresného príplatku!
DORUČÍME DŇA 18.06.2024
Nečakáte. Všetko skladom. Vašu objednávku odosielame ihneď!
100% TOVARU NAOZAJ SKLADOM!

Monkey Shoulder

Unikátna blended whisky miešaná v relatívne malých limitovaných várkach len zo sladovej whisky, a to z pálenice Glenfiddich, Balvenie a Kininvie. Ide o zmes whisky, ktorá zrela v sudoch po bourbone po dobu 6 až 12 rokov. Názov whisky nemá nič spoločné s „opicou“ po nadmernom pití, ale s pracovnou deformáciou (Monkey Shoulder – „Opičie rameno“), ktorou trpeli v skorších dobách pracovníci sladovní. Pravidelným prehadzovaním sladu drevenými lopatami dochádzalo k deformácii vrchnej časti tela, preto názov Monkey Shoulder. Táto whisky je poctou všetkým týmto pracovníkom, ktorí položili základ slávy škótskej whisky.

Monkey Shoulder

6 to 12 year old


Škótska whisky
Krajiny pôvodu: Škótsko

História spoločnosti William Grant & Sons, ktorá stojí za výrobou whiskyMonkey Shoulder siaha až do roku 1887, kedy William Grant svoju prvú pálenicu Glenfiddich. O päť rokov neskôr William Grant založil svoju druhú pálenicu Balvenie. Treťou pálenicou, ktorá patrí do portfólia spoločnosti, je pálenica obľúbenej whisky, pálenica Girvan, založená v roku 1963.

V roku 1990 spoločnosť otvorila svoju štvrtú pálenicu, pálenicu sladovej whisky Kininvie, ktorá leží v tesnej blízkosti pálenice Balvenie v Dufftowne. Piatou pálenicou, ktorú spoločnosť otvorila, bola v roku 2007 pálenica sladovej whisky Ailsa Bay, ktorá stojí v areáli pálenice Girvan.

Výroba značkovej whisky

Monkey Shoulder


Monkey Shoulder je unikátny blended malt whiskey. Ide o zmes len sladových whisky z troch páleníc spoločnosti William Grant & Sons - Kininvie, Glenfiddich, Balvenie. Každá várka je zmesou starostlivo vyberaných sudov po bourbone (maximálne 27 sudov v každej várke), v ktorých whisky zrela 6 - 12rokov. Následne je zmiešaná a po dobu ďalších cca 6 - 9 mesiac ponechaná v sceľovacej kadi, aby sa chute whisky z jednotlivých sudov nenásilne spojila a vytvorili whisky konzistentnej chute. Kedy výsledkom je smotanová, bohatá, spočiatku medová sladkosť, vanilka, mliečna karamelka, postupne narastajúce konrenisté tóny, čerstvo sušené seno.

Rastliny

Vanilka, korenie

Pochutiny

Karamel, med

Príchute

Drevitá

Vedeli ste, že

William Grant zákupil pozemky pri hrade Balvenie vrátane panského sídla zvaného Nový balveniský hrad, ktoré prestaval na druhú pálenicu - Balvenie. William Grant a jeho rodina vlastnými rukami postavili pálenicuGlenfiddich. Značku whisky  Monkey Shoulder založila spoločnosť William Grant & Sons v roku 2005.

Vychutnajte si napríklad takto

Monkey up!

Víťazná chuť


Vychutnáte si plain alebo s trochou vody či ľadu. V teple sa rozvinie plná chuť tejto whisky.


Podle znalcov nechutia žiadne dve značky whisky rovnako.

Ako servírovať


Klasický je valcový pohár tumbler, ktorý sa hodí na bežné popíjanie, ale nie je vhodný na ochutnávanie whisky. Niektorí odborníci skôr odporúčajú poháre podobného typu, ako na koňak.

Každý stárnutý destilát zreje len v sudoch. Vo fľaši svoje vlastnosti zásadne nemení.

Video


Pozrite sa, ako pripravuje kokteil Malt Jockey ambasádor značky Dean Callan

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Monkey Shoulder 0,7 l 40%

Monkey Shoulder 0,7 l 40%

Monkey Shoulder 0,7 l 0,7l 40%


Vstupujete na stránky s alkoholom.
Kliknutím na pokračovať potvrdzujete, že máte viac ako 18 rokov.

POKRAČOVAŤ