Drambuie 0,7l 40%

Drambuie 0,7l 40%

22,32 €

Tešíte sa na svoju objednávku? Dodáme Vám ju najneskôr do 2 dní po objednaní. A to bez expresného príplatku!
DORUČÍME DŇA 29.07.2024
Nečakáte. Všetko skladom. Vašu objednávku odosielame ihneď!
100% TOVARU NAOZAJ SKLADOM!

Drambuie

Likér vyrábaný z vyzretých škótskych whisky, medu a tajnej zmesi bylín a korení podľa tajnej receptúry z roku 1746. Dá sa piť čistý, so sódou alebo ľadom, alebo ako súčasť kokteilov.

Drambuie

Kráľovská odmena


Smotanový likér
Krajina pôvodu: Škótsko
Keď v roku 1746 utekal princ Charles Edward Stuart po neúspešnom pokuse o získanie trónu zo Škótska, schoval sa v dome kapitána MacKinnona na ostrove Skye. Aj napriek tomu, že na jeho hlavu bola vypísaná vysoká odmena, kapitán MacKinnon ho nezradil. Ako výraz vďačnosti zanechal princ hostiteľovi recept na svoj obľúbený likér, ktorý mu pripravoval jeho lekárnik. Rodina MacKinnonovcov opatruje túto tajnú receptúru dodnes a vyrába podľa nej od roku 19090 slávny likér, ktorého meno Drambuie znamená v starej gaelštine nápoj, ktorý uspokojuje.

Výroba jedinečného likéru

Drambuie


Drambuie je zmesou dvoch druhov whisky - obilnej a sadovej. Sladová whisky (až 30 rozličných single malt whisky), použitá pre Drambuie, je väčšinou stará 14 - 17 rokov, obilná whisky 5 rokov. Oba druhy whisky zreli v sudoch po bourbone. Neoddeliteľnou súčasťou tohto likéru je škótsky vresový med, šafran a muškátový oriešok.

Vedeli ste, že

Dlhé roky bol likér určený len pre rodinu a najbližších priateľov. Až začiatkom 20. storočia sa rodina rozhodla predstaviť likér aj širokej verejnosti. V roku 1916 Draumbuie bol ako prvý likér podávaný v Snemovni lordov. V dobe prohibície sa Drambuie pašoval do USA cez Kanadu. Rýchlo sa stáva populárnym v speakeasy barech na východnom pobreží vďaka svojej univerzálnosti miešania s inými americkými liehovinami a schopnosti dobre zakryť ich nekvalitnú chuť.

Vychutnajte si napríklad takto

Volám sa Collins, Tom Collins

Collins


Osviežujúca klasika medzi kokteilami.


Šafran je jednou z tajných prísad Drambuie.

Ingrediencie


1 diel Drambuie, 1 naberačka ľadových kociek, pol citrónu, 8 mätových lístkov, 2 diely sódovky

Príprava

Polovicu citróna nakrájajte na mesiačiky, druhú polku vymačkajte do vysokého pohára. Zvyšok ingrediencií zmiešajte v pohári. Ozdobte vetvičkou mäty.

Video


Pozrite sa na video, ako sa vyrába Drambuie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Drambuie 0,7l 40%

Drambuie 0,7l 40%

Drambuie 0,7l 40%


Vstupujete na stránky s alkoholom.
Kliknutím na pokračovať potvrdzujete, že máte viac ako 18 rokov.

POKRAČOVAŤ