The Botanist Islay Dry Gin 0,7l 46%

The Botanist Islay Dry Gin 0,7l 46%

28,32 €

Tešíte sa na svoju objednávku? Dodáme Vám ju najneskôr do 2 dní po objednaní, alebo zadarmo. A to všetko bez expresného príplatku!
DO 2 DNÍ, ALEBO ZADARMO!
Nečakáte. Všetko skladom. Vašu objednávku odosielame ihneď!
100% TOVARU NAOZAJ SKLADOM!

Botanist

Gin Botanist – destilovaý a ručne pripravený v destilérii Bruichladdich na ostrove Islay v súostroví Hebridy je destilovaný prekvapkávaním v Lomondskom destilačnom kotle, ktorý sa zachoval ako posledný na svete. Pre destiláciu sa používa 22 aromatických bylín a kvetín rastúcich na ostrove. Výsledkom je nanajvýš lákavý, saténovo hladký gin s explodujúcimi kvetovými vôňami a bohatou, lahodne vyzretou chuťou.

The Botanist Islay Dry Gin

Žiarivo strieborný destilát


Destilát
Krajina pôvodu: Škótsko

Značka patrí do rodiny pálenice Bruichladdich, ktorú v roku 2000 zachránili pred zavretím. Botanist Gin bol vyvinutý legendou v destilovaní nápojov, Jimem McEwanem, jedným z najznámejších majstrov destilácie v Škótsku. Botanici z ostrova Islay dodnes ručne zbierajú byliny, ktoré hľadajú na kopcoch, pobrežiach a v močiaroch úrodného ostrova Islay, a potom ich starostlivo sušia, aby boli pripravené na destiláciu a obohatili tento unikátny gin.

Výroba jedinečného ginu

The Botanist Islay Dry Gin


Destilácia ginu The Botanist je naozaj pomalý proces. Teplota destilátu v kotli sa zvyšuje, dokiaľ nemá teplotu ruky. Potom sa ručne do kotla vhadzujú základné rastliny a nechajú sa 12 hodín vylúhovať, než sa znovu zvýši tlak pary k bodu slabého varu. Výsledná chuť je bohatá a jemná, spočiatku chladivá, ale keď sa rozvinie na podnebí, ucítite hrejivosť a absolútnu čistotu získanú vďaka pomalej a neuponáhľanej destilácii. Ide o skutočne uhrančivý, delikátny a luxusný gin; jeho citrusová sviežosť povzbudzuje a stimuluje chuťové bunky a umožňuje vám pocítiť širokú škálu chutí, ktoré explodujú po celom podnebí.

Vedeli ste, že

The Botanist je destilovaný prekvapkávaním v Lomondskom kotli, poslednom svojho druhu na svete.
Pálenica tiež vyrába rašelinové whisky pod názvom Port Charlotte a Octomore, ktorá si drží označenie najviac rašelinová whisky na svete. Záverečná fáza výroby sa odohráva v dlhom plášťovom trubkovom kondenzátore a vlastnom zariadení špeciálnom pre The Botanist, zvanom Spirit Safe.

Vychutnajte si napríklad takto

V jednoduchosti je krása.

Gin Fizz


Citrusové bublinky stokrát inak.


Za rodisko tohto kokteilu sa považuje americké New Orleans.

Ingrediencie


50 ml ginu, 15 ml čerstvej citrónovej šťavy, 1 bielok, 20 ml smotany, 10ml sódovky

Do shakera dáte ľad a všetky ingrediencie okrem sódovky. Dobre premiešajte, a potom nalejte do pripraveného vychladeného pohára. Dolejte sódovkou a ovoňajte plátkom citrónu, pridajte slamku.

Video

Pozrite sa na video video-recept, ako namiešať Gin Fizz


Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

The Botanist Islay Dry Gin 0,7l 46%

The Botanist Islay Dry Gin 0,7l 46%

The Botanist Islay Dry Gin 0,7l 46%

PODOBNÉ PRODUKTY


Vstupujete na stránky s alkoholom.
Kliknutím na pokračovať potvrdzujete, že máte viac ako 18 rokov.

POKRAČOVAŤ